Hakkında

Bir varmış bir yokmuş güzel insanlar diyarında bir Lip Queen yaşarmış. Asıl mesleği doktorluk olan bu Lip Queen insanların güzel görünebilmeleri için her şeyi yaparmış. Tüm yaşam enerjisi onların mutlu olmalarına bağlıymış. Adeta sihirli elleriyle dokunduğu tüm insanları güzelleştirirmiş. Bu insanlar Lip Queen'in dokunuşlarının sırrını her zaman merak etmişler. Lip Queen de sevenlerini üzmemek adına bizimle yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

Dr. Özge AYDIN kimdir?

1992 Ankara Üniveristesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Sağlık bakanlığını yetkilendirdiği az sayıdaki Medikal estetik hekimlerden biriyim. İkizler burcuyum. Güzel olana, güzelleştirmeye, sanata düşkünüm. Deniz sevdam yüzünden 20 yıllık tekne kaptanı olarak denizin güzelliklerini seyretmek, resmetmek en keyif aldığım hobilerimden. İnsan sevgim ve sanata olan aşkımı estetikte birleştirdim. Bu nedenle kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü çok severek hatta aşkla yaptığım bir işim var. Mesleğimle ilgili yeniliklerin, yeni tekniklerin peşinden koşmadaki coşkum bir türlü bitmek bilmiyor. Bundan da büyük keyif alıyorum. Görsel sanatlar ve müziğin insanın ruhunu incelttiğine, geliştirdiğine ve beslediğine inanırım. Yaptığım işlerle insanları mutlu etmeyi seviyorum.

Ne zamandan beri dudak dolgusu yapıyorsunuz ve neden dudakların üzerinde bu kadar duruyorsunuz?

Dudaklar sihirli bir güzellik ve anlam katarak, rengi, şekli ve dokusu ile yüz estetiğinin tam da merkezinde bulunur. Çekici şekli ve zarif volümü ile dudaklar konuştuğumuzda yüzümüze harika bir anlam katar. Tıpkı güzel bir tablo gibi bakmaya doyamaz insan. Bir doktor olarak tekniği ve sanatı birleştirmek son derece keyifli ama aslında en çok keyif veren işlem bittikten sonra karşımdaki insanın inanılmaz mutluluğu ve söylenen o güzel sözler… Hiç bu kadarını beklemiyordum… Aynalara bakmaya doyamıyorum… Sizi çok seviyorum… İyi ki buraya gelmişim… Bu gerçekten bir sanat… Siz bir sanatçısınız… İnanamıyorum… Ve sarılmalar, ağız kulaklarda… İşte bu duyguyu yaşamak Allah tarafında nasip olmuşsa bize ne mutlu. Yaklaşık 15 yıldır yapıyorum ama her yaptığımın bir öncekinden güzel olması için çaba harcıyorum. Dudağın hem anatomisini hem yapısını hem dokusunu, küçük küçük her noktasını tekrar tekrar keşfediyorum.

Genellikle ne kadar miktarda dolgu kullanıyorsunuz?

Genellikle ilk seansta 1 ml dolguyu geçmem, çünkü dokuya saygılı olmalıyım. Yeterli değilse 1 ay sonra tam oturur ve tekrar dokunulabilir.

Hangi markaları tercih ediyorsunuz?

Dudak şeklini iyi koruyan, topaklanmayan, hem de iyi bir hat kazandıran reolojik özellikleri dudak dokusu ile uyumlu dolgular tercih ediyorum.

En iyi sonucu nasıl elde ediyorsunuz?

Aslında en iyi sonucu daha önce hiç dolgu yapılmamış dudaklarda elde edebiliyorum. Çünkü ancak o zaman istediğim gibi oluyor. Daha önce bir dolgu var ise önceki yapanın imzasını taşıyor bunu değiştirmek çok zor. Yeniden yapılandırmak için eritmek gerekiyor ki bu severek yaptığım bir işlem değil. Tabi ki mecbur kaldığımda yapıyorum ama bazen en iyi sonuç için 2 ay uğraştığım oluyor. Her dudak için, her dudağa özgü en uygun tekniği incelikle ve özenle uygulamak ve iyi bir dolgu kullanmak en iyi sonucu sağlıyor. Bu teknikleri öğrenmek için dünyanın dört bir yanını gezdim, yurt dışında sayısız kongrelere workshoplara katıldım ve en iyileri izledim. Bir sentez yapıp sanatsal bakışımı, dokuya olan hakimiyetimi birleştirdim kendi tekniğimi oluşturdum. Bunun için yıllarımı verdim tabi.

Rus tekniği dudak dolgusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aslına bakarsanız rus tekniği dudak dolgusuna bu konuda yurtdışında üstat iki kişi ile çalıştıktan sonra bakışım çok değişti. Hakikaten şekillendirmede çok etkili ve hoş görüntüler ortaya çıkarmaya başladım. Rus tekniğinde dudak asla ördekleşmez, ileri doğru gitmez, yandan lip lift efekti olur ve düz bir şekilde yukarı kalkar dudak. Dudak genişlemez ve ortada toplanır. Burun dudak mesafesi kısalır. Bu da insanı daha genç gösterir. Ancak günümüzde aşırı yapıldığında, çok miktarda dolgu kullanıldığında veya tekniğe iyi hakim olmadan üstelik de uygun dolgu kullanılmazsa çok yapay sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu tekniğin ismini karalıyor. En güzeli her dudağa göre en iyi tekniği seçmek ya da teknikleri harmanlamak, miktarı dozunda bırakmak.

Dudak dolgusu yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Dudak burun arasındaki uzunluğun kısalması yani lip lift etkisi insanı gençleştirir ve daha hoş gösterir. Buna mümkün olduğu kadar özen gösteriyorum. Dudağı yüzün oranlarını dikkate alarak, bir uygulama yapılmış olduğu hissini yaratmadan, aşırıya kaçmadan zarif volümler vererek şekillendiriyorum. Bazen volümden çok şekillendirme daha ön planda oluyor, bazen de tam tersi. Alt ve üst dudağın altın oranda kalmasına mümkünse çok dikkat ediyorum. Bazen sadece üst dudak yapılıyor veya isteniyor. Ancak bu dudağın dengesini ve doğallığını bozabiliyor. Uygulama öncesinde mutlaka hastamla konuşup, beklentisini öğrenip olabilecek en iyi sonucu nasıl alırız anlatıyorum. Mutlaka kontrole çağırıyorum. Ancak o zaman mükemmele daha yakın sonuçlar elde ediyorum.

En çok korkulan sonuç ördek dudak ve doğal olmayan görüntüler, bundan nasıl kaçınıyorsunuz?

Bunun için tecrübe ve teknik çok önemli. Elbette miktar da... O kadar ince bir çalışma ki küçücük bir fazlalık veya eksiklik hem şekli hem zarafeti ortadan kaldırıyor. O nedenle çok küçük miktarlarda ve özenle uzun bir çalışma ile güzel sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Eğer bir dudak önceki dolgu sebebiyle ördekleşmiş ise bunu eritmeden düzeltmek maalesef mümkün olmuyor. Tabi kullandığınız dolgunun dudağa uygun olması da önemli bir konu.

Kliniklerde çok farklı fiyatlar var bunun nedeni ne olabilir?

Bu tabi ki uygulayıcının tecrübesi, kullanılan miktar ve dolgu tipi ile ilgili olabilir.

Daha çok kimler dudak dolgusu yaptırmayı tercih ediyor?

Çok fazla hem yurt dışından hem yurt içinden talep var. Özellikle 20-35 yaş arasında gençler çok kararlı geliyor. Daha çekici ve daha dolgun dudaklar istiyorlar. İleri yaşlarda ise dudaklar da yaşlandığı için incelip şeklini kaybetmeye başlıyor. Özellikle 40 yaş üzerinde sadece yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak ve doğal halini ve şeklini korumak isteyenler için tercih edenler çoğunlukta.

Yurt içinde dudak dolgusu eğitimi isteyenler için ne önerirsiniz?

Yurt dışında aldığım çokça eğitimim ve tecrübem nedeniyle, yaptıklarımı görenler tarafından oldukça eğitim talebi alıyorum. Doctorduo Academy de birçok meslektaşıma bildiklerimi aktarıyorum. Eğitim vermek de benim için çok keyifli çünkü bilgi paylaştıkça büyür. Eğitimci bir ailede yetişmiş olmamın etkisi büyük sanırım.

Bu konudaki mottonuz nedir?

Hep daha iyisi ve dudak dokusuna saygılı dokunuşlar.